Telekomunikaciniai tinklai

Šiuo metu kuriant moderniausius kompiuterinių ir telefoninių tinklų sprendimus yra naudojami Cat5e, Cat6, Cat7 kabeliai.

Rekomenduojame naudoti Cat6 tipo kabelius. Magistraliniams tinklams naudojami optikos sprendimai.

Tipinėje darbo vietoje paprastai įrengiami du RJ45 kištukiniai lizdai, leidžiantys įjungti 1 kompiuterį ir telefoną ar du telefonus, arba du kompiuterius.

Laidai iš visų darbo vietų sueina į 24 jungčių RJ45 panėles komutacinėje spintoje.

Aktyvūs tinklo komponentai komutatoriai, koncentratoriai, šakotuvai irgi montuojami komutacinėje spintoje. Kompiuteriai (taip pat jungiami ir VOIP telefonai) jungiami prie RJ45 kištukinio lizdo komutaciniu kabeliu, o iš šio lizdo išeinantis kabelis kitame gale atitinkamai sujungiamas su laisvu tinklo komutatoriaus lizdu.

Telefono ryšiui užtikrinti į skydelius atvedamas pageidaujamas kiekis telefono linijų. Kaip ir kompiuterio atveju, telefonas prijungiamas prie kištukinio lizdo RJ45 komutaciniu kabeliu.

Naudinga informacija:

  • visi spintoje įrengiami skydai su tinklo įranga yra standartinio -19” dydžio
  • jei spintoje įrengiama daug įrenginių, joje būtina įmontuoti papildomus ventiliatorius. Be to, patalpose patariama naudoti oro kondicionierių
  • jei spinta stovi atskiroje patalpoje, pageidautina ir ekonomiškai tikslinga naudoti 19“ dydžio atvirus rėmus, kuriuose ne tik efektyviau nei uždaroje spintoje vėdinami įrenginiai, bet ir patogiau juos aptarnauti
  • įrengiant sprendimą su sistemine garantija - visi sistemos komponentai (kabeliai, lizdai, skydai ir t.t.) turi būti pagaminti to paties gamintojo, o montavimą atliekanti įmonė turi turėti gamintojo suteiktą licenciją. Tokioms tinklų sistemoms suteikiama 15-25 metų garantija.
  • jei norima užtikrinti kad kompiuterinės ir elektros rozetės būtų vienodo dizaino, reikėtų, kad užsakovas arba projektuotojas jau projektuodamas sistemas nurodytų pastate projektuojamą ar naudojamą rozečių gamintoją, spalvą, gamintojo kodą.
  • siekiant užtikrinti galimybę ateityje plėsti kompiuterių tinklą, reikėtų į projektą įtraukti tokias kabelių kopėtėles, kurios leistų vėliau pridėti reikiamą kiekį kabelio. Pirminė investicija siekiant turėti kokybiškas kabelių kopėtėles – pakankamai didelė, tačiau atsiperka pati savaime, nes tokiu atveju tampa patogiau ir pigiau vykdyti papildomų kabelių tiesimo darbus.

Jei pastate įrengiamas televizijos paskirstymo tinklas, būtina užtikrinti atitinkamo techninio signalo stiprumą tinkluose. Pastate turi būti įrengtos išorinės antenos vietiniams nemokamiems TV kanalams priimti ir  palikta galimybė papildomiems (mokamiems) kanalams užsakyti. Įmanoma įrengti ir papildomą palydovinės TV sistemą.

Gyvenamuosiuose pastatuose televizijos skirstymo tinklais galima transliuoti ir palydovinius kanalus, į tinklą įjungiant palydovinius imtuvus. Jokiu būdu nederėtų užmiršti, kad ne visi palydoviniai kanalai yra nemokami.

Jei planuojama jungtis prie kabelinės TV operatoriaus, tinklo schemą vertėtų aptarti su kabelinės TV specialistais. Internetinė TV tiekiama  kompiuteriniais tinklais.

Tiekėjai